Faye Toogood to nazwisko warte zapamiętania. to projektantka z Wielkiej Brytanii, mieszkająca w Londynie. i zanim o jej domu, parę słów o niej, bo moim zdaniem to postać intrygująca. przez wiele lat była stylistką w prestiżowym magazynie 'The World of Interiors’. pracę dostała niemal od razu po studiach, kiedy to z głową pełną pomysłów oraz teczkę pełną ścinków materiałów, fotografii mebli i dzieł sztuki poszła na spotkanie do redakcji magazynu. zachwyciła i została by zachwycać rzesze czytelników. tworzyła stylizacje niepowtarzalne, niezwykłe opowieści o przedmiotach, piękne martwe natury.

ale przyszedł czas by pójść swoją drogą.
w 2008 roku powstało Studio Toogood, a ona sama zajęła się projektowaniem.

jej styl był i jest nieprzewidywalny.
lubi zaskakiwać, łączyć przedmioty o przeróżnej proweniencji. nieco teatralna, nie unika rękodzieła.
Faye Toogood to artystyczna dusza i osoba obdarzona niezwykłą wyobraźnią.
posiada też wykształcenie, które z całą pewnością jest jej pomocne w życiu zawodowym, studiowała bowiem historię sztuki oraz sztuki piękne. nie dziwi więc to, że obiekty jej projektu sytuują się pomiędzy designem a sztuką. a Toogood projektuje meble, wnętrza, sklepy, tworzy instalacje i materiały wizualne.

 

 

 

dom w którym mieszka mieści się w Islington, kupiła go pięć lat temu. architektura późnego okresu georgiańskiego w praktyce przekłada się na nieduże przestrzenie mieszkalne, małe pokoje. ale to nie stanowi problemu, ponieważ właścicielom udało się stworzyć miejsce pełne spokoju i przytulne. a zarazem piękne.

Faye w swojej przestrzeni łączy różne skarby, te naprawdę cenne jak i te w których potrafi znaleźć coś wyjątkowego. każdy nowy przedmiot wymaga zmiany aranżacji, przedmioty rzadko mają swoje stałe miejsca na długo.

 

 

 

projektantka jest kolekcjonerką od zawsze. gdy była mała, znosiła do domu kamienie, skorupki ptasich jaj, fragmenty potłuczonej ceramiki. z tych skarbów układa pierwsze kolekcje. to były początki jej pasji i pracy. do tego trzeba dodać miłość do świata przyrody, tkanin, mistrzowskie łączenie jasności i ciemności, światła i cienia. jej dom zawiera to wszystko w sobie.

 

 

 

 

 

więcej o Faye Toogood można przeczytać tutaj.
a jeśli chcecie zobaczyć jej studio zajrzyjcie tutaj.

a poniżej kilka wybranych projektów Faye Toogood i projektantka we własnej osobie.

 

 

 

fot. www.nytimes.com/t-magazine; fayetoogood.com | zestawienie: piece_of_glass 

I like design na facebooku – zapraszam.